Wytrzymały laptop dla uczniów

Wytrzymały laptop dla uczniów
Reklamy

Firma HP zapowiedziała nowy model laptopa ProBook x360 Education Edition, przeznaczonego dla uczniów. Producent zapewnia, że urządzenie spełnia wojskowe standardy w zakresie wytrzymałości.

Uczniowie bywają roztargnieni i nieuważni, a to odbija się na stanie sprzętu, który używają na co dzień. Dotyczy to również laptopów wykorzystywanych do nauki. Firma HP przygotowała więc szczególnie wytrzymały model, który powinien bez problemu znieść użytkowanie go przez uczniów.

Producent zapewnia, że model ProBook x360 Education Edition spełnia wojskowy standard MIL-STD-810G w zakresie wytrzymałości, co potwierdziły przeprowadzone testy. Dzięki wytrzymałej obudowie urządzenie wytrzymuje upadek wysokiego biurka na twardą powierzchnię wykonaną z betonu lub stali. Takie zdarzenie nie powinno więc zniszczyć sprzętu.

Oprócz tego klawiatura, będąca na wyposażeniu produktu, wytrzyma rozlanie 0,3 litra płynu, natomiast cała obudowa została pokryta przemysłowej jakości gumą, chroniącą ją przed wstrząsami. Opcjonalnie można jeszcze dokupić szkło Gorilla Glass 4, które będzie chronić wyświetlacz przed zarysowaniem.

Jeśli chodzi o specyfikację sprzętu, to jest ona wystarczająca do zastosowań edukacyjnych. ProBook x360 Education Edition ma 11″ wyświetlacz, a jego sercem jest procesor Pentium N4200 lub Intel Celeron N3350, wspierany przez 8 GB RAM oraz 256 GB przestrzeni dyskowej. Bateria wystarcza natomiast na 11 godzin użytkowania na jednym ładowaniu.

ProBook x360 w sprzedaży pojawi się już w styczniu i będzie kosztował 329 dolarów.

ŹRÓDŁO WP.PL