Wszechstronne komputery od Morele

Reklamy

Na rynku pojawiły się nowe zestawy stacjonarne przygotowane przez sklep Morele.net. Komputery znajdą dla siebie gracze, małe i duże firmy, freelancerzy, a także użytkownicy domowi.

Producent postawił na różnorodność, dzięki czemu możecie wybierać z grubo ponad tysiąca konfiguracji sprzętowych, stawiających na wysoką wydajność, spore możliwości rozbudowy, a także wykonanie gwarantujące stabilne działanie w każdych warunkach. Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na modele z serii Morele Media Center oraz Game X. Komputery te są zróżnicowane zarówno pod względem sprzętowym, jak i cenowym.

Wszechstronność komputerów Morele Media Center

Sklep postarał się, aby przygotowane sprzęty miały szansę zadowolić bardzo szerokie grono potencjalnych odbiorców. Owocem tychże starań jest komputer Media Center M500, który jest oferowany w sporej liczbie wersji konfiguracyjnych. Zainteresować powinny się nimi przedsiębiorstwa szukające urządzeń biurowych, osoby prowadzące działalność jednoosobową, a także tak zwani użytkownicy domowi. Jest to sprzęt wielozadaniowy, tak samo dobrze sprawdzający się w pracy, jak przy obsłudze multimediów czy też nowych gier.

Co gwarantuje tak rozumianą wszechstronność? Oczywiście zamontowane podzespoły. W modelach M500 znalazł się procesor Intel Core i5-9400F, który wyróżnia się wykorzystaniem sześciu fizycznych rdzeni i takiej samej ilości wątków logicznych, a także obniżonym współczynnikiem TDP. Jego pracę wspierać może dedykowana karta graficzna, jaką jest Nvidia GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci własnej.

Klienci mniej wymagający mogą skorzystać również z komputerów z serii M300 oraz M100, w których znalazły się między innymi układy CPU z rodziny AMD Ryzen, a także karty graficzne Radeon RX 570. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy komputer może zostać wyposażony w 16 GB pamięci DDR4, a także trzy typy dysków twardych – HDD, SSD SATA III oraz SSD M.2 PCIe. Kryterium wszechstronności zostało jak najbardziej spełnione.

Morele Game X, czyli coś dla graczy

Sklep nie zapomniał także o graczach, którzy wymagają nie tylko wielozadaniowości, ale również (a nawet przede wszystkim) wysokiej wydajności, pozwalającej utrzymać wysoką ilość klatek na sekundę w nowych grach z segmentu AAA. Najlepiej niezależnie od szczegółowości grafiki.

Promowane serie Morele Game X G500 oraz G700 mają zadowolić zarówno starych wyjadaczy, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z gamingiem (mowa tu także o młodzieży). Spełnienie tego karkołomnego zadania gwarantuje dostępność kilkuset różnych konfiguracji sprzętowych, korzystających z kilku procesorów i kart graficznych. Naprawdę jest z czego wybierać.

Zadowoleni powinni być gracze najbardziej wymagający, dla których wysoka ilość fpsów to za mało. Liczą się dla nich bowiem także inne kwestie, na przykład możliwość przeprowadzenia overclockingu procesora. Zapewnia to układ Intel Core i7-9700K, który montowany jest w komputerach z serii Game X G700. Dysponuje on odblokowanym mnożnikiem, a także ośmioma fizycznymi rdzeniami i ośmioma wątkami logicznymi. Do tego należy dodać bardzo wysokie taktowanie, które oczywiście może zostać zwiększone poprzez podkręcenie.

Nie jest to oczywiście jedyny dostęp procesor. W komputerach Game X G500 znajdziecie również układ Intel Core i5-9600K (także z odblokowanym mnożnikiem) oraz i5-9400F. Do tego dochodzą konfiguracje pracujące z wykorzystaniem procesora AMD Ryzen 5 3600. On także ma wiele do zaoferowania podczas obsługi najnowszych i najbardziej wymagających gier.

O przydatności komputerów w grach decyduje oczywiście karta graficzna – także w tej kategorii sklep Morele.net ma nam do zaoferowania naprawdę dużo. Wrażenie robią zwłaszcza zestawy wyposażone w jednostki Nvidia RTX 20. Jak wiadomo, obsługują one technologię Ray Tracingu, która odpowiada między innymi za większy realizm efektów świetlnych w grach. Na jakie dokładnie modele możemy się zdecydować?

Wyróżnić należy przede wszystkim kartę Nvidia GeForce RTX 2080, wykorzystującą aż 8 GB pamięci GDDR6. W zależności do zestawu, możecie postawić też na jednostkę RTX 2070 lub RTX 2060, która występuje w wersji standardowej oraz SUPER – model ten zwiększa ilość pamięci z 6 GB do 8 GB.

Morele.net pamięta również o graczach z nieco mniej zasobnymi portfelami. Kierowane są do nich komputery wyposażone w karty graficzne Nvidia GeForce GTX 1660 lub GTX 1660 Ti. Do tego wszystkiego dodać możecie pamięć RAM typu DDR4, o taktowaniu wynoszącym aż 3000 MHz. Podobnie jak w przypadku serii Morele Media Center, zestawy gamingowe mogą zostać wyposażone w talerzowe i półprzewodnikowe dyski twarde.
źródło: benchmark.pl