Toshiba wycofuje baterie do laptopów

Toshiba wycofuje baterie do laptopów
Reklamy

Japoński koncern Toshiba, z powodu ryzyka pożaru wycofuje z rynku ponad 100 tysięcy akumulatorów, będących standardowym wyposażeniem sprzedawanych przez nią laptopów. Dotyczy to baterii wyprodukowanych przez firmę Panasonic, które zasilają takie modele, jak Poertege, Satelite oraz Tecra.

Baterie laptopów są z reguły znacznie bezpieczniejsze niż akumulatory zasilające nasze smartfony, ale one również czasem potrafią stanowić zagrożenie, szczególnie gdy pojawi się w nich jakaś wada fabryczna. Taka wada została wykryta w bateriach Panasonica, które są standardowym wyposażeniem laptopów firmy Toshiba. Dlatego też z rynku zostaje wycofanych ponad 100 tysięcy takich akumulatorów.

Problem dotyczy baterii instalowanych w 39 modelach laptopów z rodziny Poertege, Satelite oraz Tecra, gdyż mogą się one przegrzewać i narażać użytkownika na ryzyko poparzeń. Numery seryjne wszystkich urządzeń z wadliwymi bateriami zaczynają się od G71C i choć chodzi tu o maszyny sprzedawane na rynku amerykańskim, to nie można wykluczyć, że niektóre egzemplarze trafiły także do Europy. Warto więc sprawdzić, czy Wasz sprzęt nie zalicza się do tej grupy.

Na razie nie odnotowano żadnych poważnych incydentów związanych z wadliwymi bateriami, ale warto być ostrożnym. Toshiba oczywiście wymienia za darmo uszkodzone akumulatory, a dokładne szczegóły procesu wymiany znajdują się na stronie: https://batterycheck.toshiba.com/?region=TAIS&country=US&lang=en .