Słabe baterie w nowych MacBookach Pro

Słabe baterie w nowych MacBookach Pro
Reklamy

Nabywcy nowych MacBooków Pro skarżą się na coraz więcej problemów występujących z ich sprzętem. Do kłopotów z wyświetlaczami oraz głośnikami doszedł właśnie kolejny, który dotyczy słabej baterii.

Nowy MacBook Pro, który kilka tygodni temu wszedł do sprzedaży, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Niestety użytkownicy tego sprzętu, który wydali na niego niemało pieniędzy, nie są do końca usatysfakcjonowani z jego działania.

Kilka dni temu głośno zrobiło się o problemach z wyświetlaczami tego sprzętu, które nie działają tak jak powinny i na ekranie widać dziwne przebłyski. Teraz pojawił się jeszcze większy problem dotyczący baterii, uniemożliwiający pełne wykorzystanie laptopa poza domem.

Użytkownicy MacBooków Pro skarżą się na internetowych forach, że ich sprzęt zamiast obiecanych przez producenta 10 godzin działania na jednym ładowaniu, funkcjonuje od 3 do 6 godzin, w zależności od sposobu wykorzystania sprzętu.

Apple oczywiście w oficjalnych materiałach reklamowych nigdzie nie wspomina o przybliżonym czasie działania sprzętu, jednak przedstawiciele firmy podczas prezentacji nowego sprzętu deklarowali 10 godzinny czas pracy.

Oczywiście trzeba też pamiętać, że długość działania laptopa zależy w dużej mierze od tego, co na nim robimy. Sprzęt Apple dotychczas był w tej kwestii liderem, ale wygląda na to, że wyposażenie go w wyświetlacz Touch Bar mogło znacznie zwiększyć zużycie energii.