Samsung przygotuje superszybki SSD dla PlayStation 5?

Reklamy

Samsung zapowiedział, że w przyszłym roku rozpocznie się era SSD w konsolach. Przypadek? No chyba jednak nie do końca…

PlayStation 5 zaskoczy nas nie tylko dużo lepszą wydajnością, ale też brakiem ekranów wczytywania gier – w dużej mierze ma być to zasługą superszybkiego dysku SSD. Opracowania takiego dysku podobno podjęła się firma Samsung.

Producent póki co milczy na temat dokładnej specyfikacji technicznej konsoli. Zapowiedziano jedynie, że ma ona posiadać nowy, bardzo szybki dysk SSD. Spekulowano też, że konsola może tutaj korzystać z wymiennych nośników w postaci kartridży.

Wygląda na to, że nowe szczegóły w temacie nośnika ujawnił koreański gigant.

Samsung przygotuje dysk SSD dla konsoli PlayStation 5?
Podczas konferencji Samsung SSD Forum 2019 w Tokio, producent szumnie zapowiedział, że w 2020 roku rozpocznie się era dysków SSD w konsolach (na ilustracji znalazł się kontroler PlayStation DualShock). Wiemy też, że właśnie w przyszłym roku ma nastąpić premiera PS5. Taka zbieżność pewnie nie jest przypadkowa.

 

Według producenta, nośnik SSD jest już konieczny do komfortowego grania. Potwierdzeniem tej tezy mają być wyniki testów – okazuje się, że specjalnie zoptymalizowany SSD NVMe pozwoli znacznie skrócić czas ładowania systemu i gier nie tylko w stosunku do tradycyjnego dysku HDD, ale nawet nośnika SSD pod złącze SATA.

Łącząc obydwa fakty, możemy podejrzewać, że SSD NVMe od Samsunga pojawi się w nowej konsoli Sony. Na potwierdzenie tych informacji będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać – PlayStation 5 ma zadebiutować dopiero pod koniec przyszłego roku (i to podobno w całkiem atrakcyjnej cenie).

 

źródło: benchmark.pl