Razer Viper Ultimate to superlekka i superszybka myszka bez ogonka

Razer Viper Ultimate to superlekka i superszybka myszka bez ogonka
Reklamy

HyperSpeed – tak nazywa się technologia, dzięki której Razer Viper Ultimate ma być szybsza nawet o 25 proc. od konkurencyjnych myszek bezprzewodowych. To propozycja dla najbardziej wymagających miłośników elektronicznej rozrywki.

Producent z Kalifornii stawia sprawę jasno: Razer Viper Ultimate to najszybsza myszka bezprzewodowa na świecie. Najszybsza, bo łącząca się z komputerem bez opóźnień dzięki technologii HyperSpeed, ale też ze względu na najnowszy autorski sensor optyczny Focus +.

Myszka Razer Viper Ultimate z sensorem Focus + i przełącznikami optycznymi

Sensor Focus + został opracowany wspólnie przez inżynierów firm Razer i Pixart. Cechy charakterystyczne: czułość sięgająca 20 000 DPI, dokładność rozdzielczości na poziomie 99,6 proc., śledzenie z prędkością 650 IPS oraz funkcje „inteligentne”. Smart Tracking dba, by komfort rozgrywki był taki sam na każdej powierzchni, Asymmetric Lift-Off pozwala dostosować parametr LOD do własnych potrzeb, a Motion-Sync zapewnia lepszą reakcję czujnika poprzez precyzyjne przesyłanie informacji do komputera.

 

Świetny sensor to jeszcze nie wszystko, czym może pochwalić się Viper Ultimate. Myszka została też wyposażona w przełączniki optyczne zaprojektowane przez Razer. Zaletami tego rozwiązania mają być: błyskawiczna reakcja, pierwszorzędna precyzja i długa żywotność – szacowana na 70 milionów kliknięć.

Mało waży, długo działa – bezprzewodowa myszka Razer Viper Ultimate do gier

Kolejne pozycje na liście atutów myszki Razer Viper Ultimate to: niewielka waga i długi czas pracy. Urządzenie waży tylko 74 gramy, więc zarówno jej użytkowanie, jak i transportowanie nie stanowi większego problemu. Możemy też liczyć na długi czas pracy, sięgający 70 godzin. Dodajmy tylko, że jest to wartość obowiązująca po wyłączeniu podświetlenia, a gryzoń jest wyposażony w system Razer Chroma.

Co jeszcze warto wiedzieć? Ano to, że myszka ma 8 programowalnych przycisków, kółko „klasy gamingowej”, hybrydową pamięć na ustawienia (w urządzeniu i w chmurze), 180-centymetrowy przewód (do ładowania i na wszelki wypadek) oraz konstrukcję dostosowaną zarówno do prawej, jak i lewej dłoni.

Ile kosztuje gamingowa myszka Razer Viper Ultimate? Cena nie jest niska

Myszka oficjalnie trafiła już do sprzedaży na Starym Kontynencie. Cena modelu Razer Viper Ultimate wynosi 140 euro, czyli jakieś 600 złotych. To spory wydatek, ale patrząc na charakterystykę urządzenia, można uznać tę kwotę za uzasadnioną.

 

źródło: benchmark.pl

No comments yet.

Join the Conversation

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy