Polecane głośniki komputerowe. TOP 10

Reklamy

Dźwięk z komputera to rzecz niezwykle istotna. Jak zatem wybrać dobre głośniki? W naszym zestawieniu TOP 10 polecamy dobre głośniki 2.0 i 2.1 do komputera. Część z nich jest z Bluetoothem, inne z dobrym basem, a jeszcze inne wyróżniają się niską ceną. Nadają się do muzyki i gier.
Dobre głośniki komputerowe 2.0 i 2.1

Komputer bez urządzeń peryferyjnych jest niemal bezużyteczny. Aby w pełni wykorzystać jego potencjał musimy podłączyć np. klawiaturę, myszkę, monitor i głośniki. W tym zestawieniu TOP 10 zwrócimy uwagę na ostatni z tych elementów. Jakie dobre głośniki do komputera wybrać? Kupić tanie, czy może lepiej dopłacić i wybrać coś bardziej zaawansowanego? Przekonajmy się!

PS. Jeśli zamiast głośników wolicie słuchawki, to mamy dla Was zestawienia polecanych słuchawek wokółusznych i nausznych.
Tanie i dobre głośniki do komputera – na co zwracać uwagę? Oczywiście w przypadku głośników, tak jak każdego innego sprzętu audio najważniejsza jest jakość dźwięku. W tym zakresie radzimy zapoznać się z recenzjami modelu którym jesteście zainteresowani. Czytając pełne testy możecie zapoznać się z wszystkimi istotnymi informacjami na temat charakterystyki i jakości brzmienia. Nasze zestawienie ma tak naprawdę na celu dać szybką odpowiedź, które głośniki do komputera kupić w danej kategorii cenowej.

Poza jakością dźwięku liczą się też inne kwestie. Po pierwsze konstrukcja i typ głośników. Tutaj skupiamy się na głośnikach 2.0 i 2.1 do komputera. Co oznaczają te cyfry? Otóż głośniki 2.0 to tak naprawdę dwie, zazwyczaj dość małe lub średniej wielkości kolumny w których umieszczono wszystkie niezbędne elementy – złącza, wzmacniacz, pokrętła, przyciski i wszystkie przetworniki (elementy które bezpośrednio generują ciśnienie akustyczne, czyli dźwięk). Z kolei 2.1 oznacza, że zestaw wyposażony jest w dwie małe kolumny, które wyposażone są zazwyczaj w przetworniki wysokotonowe (lub niekiedy również średniotonowe) oraz oddzielny subwoofer, czyli głośnik superniskotonowy.

Jakie są różnice w praktyce? Otóż najczęściej głośniki wyposażone w dodatkowy subwoofer generują mocniejsze, bardziej miękkie tony niskie (czyli tak zwane basy). Nie musi to jednak oznaczać, że głośniki 2.1 do komputera są lepsze od kolumn 2.0. Tak naprawdę liczy się bowiem szereg innych czynników, takich jak jakość komponentów, jakość obudowy, konstrukcja obudowy, liczba przetworników itp. Dobre kolumny 2.0 pomimo braku subwoofera mogą zagrać znacznie lepiej od zestawu 2.1.

Większość tanich głośników do komputera ma łączność przewodową – zazwyczaj podłączamy je do karty dźwiękowej lub wzmacniacza za pomocą przewodu mini jack 3,5 mm (wtyk taki sam jak od słuchawek). Jeśli chcecie dodatkowo słuchać muzyki z telefonu, tabletu lub laptopa bezprzewodowo, to warto zwrócić uwagę na głośniki z łącznością Bluetooth. Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku to wybierzcie głośniki z wejściem cyfrowym – np. światłowodowym. Wiele płyt głównych w komputerach ma juz takie wyjścia, podobnie jak lepsze karty dźwiękowe i DAC’i.

Dobre głośniki 2.0 i 2.1 do komputera powinny też mieć regulację głośności, tonów wysokich i niskich oraz możliwość przełączania źródeł dźwięku bezpośrednio na obudowie lub pilocie.

Oto zestawienie tanich i dobrych głośników 2.0 i 2.1 do komputera.

Jakie głośniki komputerowe kupić? Oto polecane modele:

  • Genesis Helium 200
  • Creative Inspire T3300 2.1
  • Microlab B77
  • Trust GXT 38 2.1
  • Genesis Helium 700BT
  • Trust GXT 668 Tytan 2.1
  • Edifier R2600
  • Creative Sound Blaster X Kratos S5
  • Microlab Solo6C
  • Edifier S730

 

źródło: benchmark.pl