iCloud przechowuje usunięte dane?

iCloud przechowuje usunięte dane?
Reklamy

Chmura Apple może przechowywać dane, nawet przez rok po ich usunięciu.

Apple iCloud najprawdopodobniej przechowuje dane przeglądania, nawet jeśli zostaną one usunięte. Taka informacja została ujawniona w raporcie Forbes, który cytuje Vladimira Katalova, dyrektora naczelnego Elcomsoft, rosyjskiej firmy zajmującej się bezpieczeństwem w sieci.

Firmie udało się dotrzeć nie tylko do szczegółowych danych na temat odwiedzanych stron w przeglądarce Safari, ale także informacji, kiedy użytkownik zlecił usunięcie konkretnych rekordów. Historia, jaka była dostępna, sięgała 2015 roku.

W raporcie pojawiła się jednak sugestia, że nie było to celowe działanie Apple, a przypadek, powstały w wyniku błędu synchronizacji pomiędzy urządzeniami.

Na bardzo podobnej praktyce został ostatnio przyłapany Dropbox, którego użytkownicy zaczęli masowo zgłaszać niespodziewane pojawienie się plików, usuniętych nawet kilka lat wcześniej. W tym przypadku również okazało się, że za wszystko odpowiedzialny był błąd, który został już naprawiony.

Dla Apple temat iCloud powinien być istotny. Prawie 3 lata temu, ze względu na słabe zabezpieczenia usługi, do Sieci wykradziono dziesiątki intymnych zdjęć celebrytek

 

ŹRÓDŁO INTERIA.PL