Darmowy program do nagrywania dźwięku – TOP 3

Darmowy program do nagrywania dźwięku – TOP 3
Reklamy

Szukasz najlepszego darmowego programu do nagrywania dźwięku na PC? Jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tutaj trzy aplikacje, spośród których na pewno uda ci się wybrać rozwiązanie dostosowane do twoich potrzeb i preferencji.

Jeśli zastanawiasz się, czym nagrać dźwięk na PC, to poniżej znajdziesz opisy trzech aplikacji, które mogą być odpowiedzią, jakiej poszukujesz. To sprawdzone programy, które przydadzą się podczas nagrywania notatek głosowych, podcastów, szkoleń czy piosenek.

Najlepszy darmowy program do nagrywania dźwięku na PC – polecane aplikacje:

 • Audacity
 • Traverso
 • Leapic Audio Editor

Każdy program do rejestracji dźwięku w tym zestawieniu ma nieco inną charakterystykę, a przez to trafi w gust innego użytkownika. Jest tutaj zarówno zaawansowany kombajn o niemal nieograniczonych możliwościach edycji audio i jest też maleńkie narzędzie, które pozwala po prostu nagrać dźwięk i tyle. Czas zaczynać!

Audacity

Pobierz Audacity

 • Licencja: bezpłatna (open source)
 • Język polski: tak
 • System operacyjny: Windows Vista i nowsze, macOS X 10.5 i nowsze, Linux
 • Rozmiar instalatora: ok. 25 MB

Nasze zestawienie otwiera program, na którym wiele osób zakończy pewnie poszukiwania. I wcale nie musi to być błąd – Audacity to po prostu jedna z najlepszych darmowych (i otwartoźródłowych) aplikacji do szeroko rozumianej edycji dźwięku. Nie jest oczywiście pozbawiona wad, ale w podstawowych zastosowaniach sprawdza się lepiej niż dobrze.

Jeśli zastanawiasz się, czym nagrywać głos z mikrofonu i nie masz zbyt dużego doświadczenia w tym temacie, to będzie to wyśmienity wybór. Docenisz minimalistyczny i intuicyjny w obsłudze interfejs – proste zadanie wykonasz w mig, a jeśli trochę pogrzebiesz, to i z bardziej wymagającą czynnością bez trudu sobie poradzisz.

Siłą tego programu jest prostota, ale jeśli znasz się na rzeczy, to także nie będziesz narzekać, wszak Audacity obsługuje nagrywanie z częstotliwością od 44,1 do 192 kHz. Liczne efekty i filtry stanowią dopełnienie całości.

Traverso

Pobierz Traverso

 • Licencja: bezpłatna (open source)
 • Język polski: nie
 • System operacyjny: Windows XP i nowsze, macOS X 10.15 i nowsze, Linux
 • Rozmiar instalatora: ok. 10 MB

Traverso to kolejny program, którego warto dać szansę, jeśli liczy się na prosty i intuicyjny program do obsługi mikrofonu. Pozwala zarejestrować jedną ścieżkę lub „tyle, ile twój sprzęt jest w stanie obsłużyć”, jak możemy przeczytać na jego oficjalnej stronie.

Nagrania możesz zarówno zapisać w formie podstawowej, jak i eksportować, korzystając z któregoś z popularnych formatów, w tym ogg. Pliki audio można także importować i swobodnie (to znaczy niezależnie od formatu) miksować, a Traverso sam zajmuje się wymagany konwersjami.

Inne ciekawe cechy charakteryzujące program Traverso to (ułatwiająca użytkowanie) rozszerzona obsługa skrótów klawiaturowych, (zwiększające wydajność) bezblokowe przetwarzanie dźwięku oraz (różne dodatkowe funkcje, w tym) proste nagrywanie płyt CD.

Leapic Audio Editor

Pobierz Leapic Audio Editor

 • Licencja: bezpłatna (freeware)
 • Język polski: nie
 • System operacyjny: Windows XP i nowsze
 • Rozmiar instalatora: ok. 10 MB

A na koniec zostawiliśmy propozycję kierowaną do osób, dla których absolutnym priorytetem jest prostota. Leapic Audio Editor nie zrobi na tobie wrażenia swoimi możliwościami, bo też nie da ci dostępu do zbyt wielu zaawansowanych funkcji. Do tego nie zachwyci cię swoim wyglądem, …ale ten prosty interfejs to jeden z największych atutów tego programu.

Z Leapic Audio Editor w prosty i szybki sposób nagrasz głos, usuniesz szum, zastosujesz efekty i filtry, a następnie zapiszesz plik audio na dysku swojego komputera. I tyle.

 

źródło: benchmark.pl

No comments yet.

Join the Conversation

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy