Apple rezygnuje z bezprzewodowych routerów

Apple rezygnuje z bezprzewodowych routerów
Reklamy

Koncern Apple poinformował o wycofaniu się z rynku bezprzewodowych routerów. Firma nie będzie już ich produkować urządzeń z rodziny AirPort, które wprowadziła do sprzedaży w 2013 roku.

Przez lata Apple notowało coraz wyższe zyski ze sprzedaży swych produktów, więc nie musiało się martwić o przyszłość. Dobra passa koncernu zaczyna się jednak kończyć, co widać po malejącej sprzedaży urządzeń mobilnych, a także ostatnich przetasowaniach, których efektem jest m.in., rezygnacja z planów zbudowania elektrycznego samochodu.

Zarząd koncernu musi wprowadzić kilka zmian do swej biznesowej strategii i zrezygnować z nierentownych przedsięwzięć, zaś jednym z nich są internetowe routery. Firma w 2013 roku wprowadziła na rynek bezprzewodowy router AirPort, który jednak nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Sam producent także nie poświęcał temu sprzętowi zbyt dużej uwagi, gdyż od tamtej pory nie pojawiła się żadna jego nowa wersja.

Jak donosi Bloomberg, Apple podjęło więc decyzję o rezygnacji ze sprzedaży tego produkcji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma zamknęła dział zajmujący się ich projektowaniem, zaś pracujących tam inżynierów przeniesiono do innych działów.

Nie jest to pierwszy produkt, z którego produkcji Apple się wycofało. Kilka miesięcy temu firma zdecydowała o zakończeniu produkcji zewnętrznych monitorów.