AMD może mieć w planach kolejne procesory Ryzen 3000

Reklamy

W bazie Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej zarejestrowano kolejne modele z generacji Zen 2, wśród nich modele Ryzen Pro z segmentu korporacyjnego.

Jesteśmy po premierze procesorów Ryzen 3000, ale AMD może mieć w planach jeszcze kilka nowych modeli… a przynajmniej na to wskazuje baza Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej.

Najciekawszym z zarejestrowanych modeli wydaje się model Ryzen 5 3500, który uplasuje się poniżej obecnego Ryzen 5 3600 (przy zachowaniu TDP 65 W). Nie wiadomo jednak czy jednostka zaoferuje 6 rdzeni/12 wątków czy tylko 4 rdzenie/8 wątków. Nie wiadomo też czy procesor będzie dostępny w sprzedaży detalicznej czy to konstrukcja tylko na rynek OEM.

 

Wcześniej w bazie EKG pojawił się również model Ryzen 9 3900. Układ powinien oferować 12 rdzeni/24 wątki tak jak Ryzen 9 3900X, ale o niższym taktowaniu, co z kolei powinno przełożyć się na niższy współczynnik TDP (65 W zamiast 105 W).

Nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) wymienione jednostki zostaną wydane. Warto bowiem zauważyć, że nie wszystkie certyfikowane produkty muszą pojawić się na rynku.

 

źródło: benchmark.pl