Aktualizacja Windows 10 zwiększa obciążenie CPU – Microsoft zapowiada poprawkę

Aktualizacja Windows 10 zwiększa obciążenie CPU – Microsoft zapowiada poprawkę
Reklamy

Microsoft potwierdził zgłoszone problemy i zapowiedział wdrożenie odpowiedniej poprawki jeszcze w tym miesiącu.

Pod koniec sierpnia Microsoft wydał aktualizację dla systemu Windows 10, która miała rozwiązywać wiele napotkanych błędów. Jak się okazuje, łatka może powodować kolejne problemy – użytkownicy najnowszych okienek zaczęli się bowiem skarżyć na wysokie obciążenie procesora.

Dokładnie chodzi o poprawkę KB4512941, która naprawiała błędy związane m.in. z pulpitem zdalnym, funkcją Windows Sandbox, dźwiękiem przestrzennym czy pobieraniem treści chronionych zabezpieczeniem DRM.

Problem z poprawką Windows 10 KB4512941

Po wydaniu aktualizacji, w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia użytkowników o zbyt wysokim obciążeniu procesora (to miało sięgać nawet 40%). Co ciekawe, problem został już zgłoszony przez testerów biorących udział w programie Windows Insider, ale najwyraźniej został on zignorowany przez producenta.

Microsoft oficjalnie potwierdził występowanie takiego problemu – podobno ma on dotyczyć tylko niewielkiej grupy użytkowników, którzy korzystają z funkcji Windows Desktop Search (proces SearchUI.exe). Producent zapowiedział również, że pracuje nad rozwiązaniem usterki, a odpowiednia poprawka ma zostać udostępniona w połowie września. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez komplikacji.

 

źródło: benchmark.pl

No comments yet.

Join the Conversation

I accept the Terms and Conditions and the Privacy Policy